Pokaż wyniki od 1 do 30 z 30

Wątek: BMW E32 skóra Buffalo Anthrazit 0442

Junior Member

BMW E32 skóra Buffalo Anthrazit 0442

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się jak i czym odswieżyć moją skóre w BMW...otóż zacznijmy od tego że jest to tapicerka z grubej skóry ''Buffalo-anthrazit 0442''.

Problem wygląda następująco
    -Skóra jest wyblaknięta
    -Błyszczy się

Mój kolega powiedział mi żebym, wyczyścił tapicerkę nawilzającymi chusteczkami o naturalnym PH, wziąłem jedną na próbe i zeszła czarna smoła i teraz nie wiem, czy dalej to usuwać tymi szmatkami a potem zabezpieczyć ?

Wiem że jest sporo tego w necie, ale nie mogę znalezć satysfakcującej odpowiedzi.

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    witam

Jeśli pod chusteczkami schodzi farba, może to oznaczać, że wykończenie skóry jest bardzo słabe.Proszę równiez pamietać, ze produkty do skóry ludzkiej, nie nadają się do czyszczenia lub konserwacji skór samochodowych, meblowych itp.
    Fakt, że skóra się błyszczy może również oznaczać, ze była nasmarowana jakimś preparatem i to właśnie ten preparat zostaje na szmatce.
    Skórę prawdopodobnie trzeba będzie farbwać.Jeśli ma Pan możliwość, to proszę załączyć zdjęcia, mogą one naświetlić problem.

Junior Member
    27325766195.jpgDSC_0008.jpgDSC_0059.jpg

Na drugim zdięciu, własnie fotel był wyczyszczony szmatką nawilzającą od waszej firmy i już nie schodzi ta farba, czy bród, teraz jest niemal idelna jak dla mnie ta skóra, ale prosze poradzic co mam dalej robić, najlepiej do was bym podjechał no ale z Łodzi jestem

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    witam

Kwestią pozostaje, czy zadowoliło by Pana czyszczenie i konserwacja skóry? Jeśli odpowiada Panu kolor skóry i nie ma na niej ubytków, to wystarczy zabieg za pomocą:

http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-...owej-p-14.html

Jeśli chciałby Pan odświezyć skórę- przeprowadzić jej kompleksową renowację, to konieczne będzie użycie środków z farbą tonującą.

W kwestii doradztwa i renowacji, może się Pan poradzić wyłącznie w naszej siedzibie k. Jeleniej Góry.
    W celu głębszej analizy, potrzebowalibyśmy bardziej szczegółowych zdjęc.
    Ostatnio edytowane przez kasia ; 09-30-2014 o 08:30

Junior Member
    Na fotelu kierowcy są widoczne przebarwienia, tylko nie wiem czy zejdzą to cleanerem czy trzeba będzie farbować, bo ubytków nie ma żadnych.
    Dostępne mam jeszcze takie foto
    DSC_0010.jpgDSC_0057.jpgDSC_0058.jpg
    dodam że nie używałem żadnych cleanerów ...czy ten zestaw który Pani pokazała będzie odpowiedni do mojej grubszej skóry?

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    witam

Polecany zestaw bedziej jak najbardzie odpowiedni do Pana tapicerki.
    Po czyszceniu, sam Pan oceni kondycję skóry i jej potrzeby.

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    witam

W przypadku Pana tapicerki, wystarczający będzie:

http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-...owej-p-14.html

Junior Member
    Witam
    Moim zdaniem, chyba będe musiał farbować całą tapicerke, razem z boczkami, tunelem i schowkami...farba schodzi,skóra jest sucha i boję się zeby nie popękała, ale zdanie zostawiam wam ekspertą poniżej zdięcia
    DSC_0004.jpgDSC_0005.jpgDSC_0006.jpgDSC_0007.jpgDSC_0009.jpg
    Zdięcia przedstawiają realny stan.
    Jest to tapicerka BMW o numerze 0442 Buffalo Anthrazit

Junior Member
    Halooo, czy ktoś odpowie na mój temat?

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    witam

Jeśli zobserwował Pan takie zjawisko, to renowacja bedzie niestety konieczna.
    W celu odświezenia tapicerki, polecam:

• Pad szlifujący 15 zł brutto. Do delikatnego wyrównania uszkodzonych powierzchni. Przy szlifowaniu należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić nici.Po szlifowaniu skórę należy przetrzeć suchą szmatką.
      http://sklep.lederzentrum.pl/pad-szlifujacy-p-5.html

• Rozpuszczalnik GLD 65 zł brutto. Delikatny rozpuszczalnik do skór. Niewielką ilość płynu nalewamy na białą nie troczącą się szmatę i przecieramy uszkodzone miejsca na skórze, do momentu , aż na szmatce pojawi się farba.Środek delikatnie rozluźni starą farbę, co uplastyczni powierzchnię i ułatwi łączenie się obu farb.
      http://sklep.lederzentrum.pl/rozpuszczalnik-gld-150-ml-p-8.html

Koszt transportu 13 zł. po wpłacie na nasze konto lub 18 zł. kurier za pobraniem.
    Jeśli zdecyduje sie Pan na odświezenie wszystkich elementów skorzanych z auta, kolor mozemy dobrac Panu z katalogu.Bez konieczności przesyłania próbki na wzór.

Po pomyślnie przeprowadzonej renowacji , do pielęgnacji skóry samochodowej polecamy:
    http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej-p-14.html

W linku znajduje się instrukcja, jak wykonać właściwie renowację:
    http://sklep.lederzentrum.pl/instrukcje/renowacja_srodkami_colourlock.pdf

Poniżej link do filmu instruktażowego:
    http://lederzentrum.pl/czeste-pytani...ochodowej.html

Junior Member
    Dziękuje serdecznie

Zalazłem na waszej stronie moją tapicerke, to nie powinno być problemu z doborem farby

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    Dokładnie nie będzie to problem, tylko proszę pamietać, że przy doborze koloru do fabrycznie nowej próbki, trzeba będzie farbowac wszystkie elementy skórzanej tapicerki.

Junior Member
    Tak wiem. W zasadzie to i tak musze wszystko farbować od nowa, ale nie wiem czy starczą dwie farby czy trzy brać odrazu?
    4x boczki
    2x boczki na pasy
    1x konsola przednia
    1x konsola tylna
    2x fotele przednie
    1x tylna kanapa
    2x schowki
    troche tego jest

Witaj Classic,

najbezpieczniej będzie zaopatrzyć się w trzy butelki farby.
    Renowacja skóry - Lederzentrum

Junior Member
    Tak wezmę 3 butelki, ale jeszcze jedno pytanie... czy farba ma termin ważnośći? bo cały zestaw chciałbym odrazu zamówić, a na wiosne sobie przeprowadzić renowację ...

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    witam

Farbę można przechowywać do 2 lat po otwarciu. Najlepiej przechowywać ją w temperaturze pokojowej, bez ekspozycji na światło.
    Przy następnym użyciu nalezy ją dokładnie wymieszać i przecedzic przez filtr malarski.

Junior Member
    Dziękuje!

Wiem już wszystko od A do Z, dziękuje za pomoc jeszcze raz, napewno wrzuce zdięcia z przeprowadzonej regeneracji.

Pozdrawiam

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    Bardz proszę : )

Życzymy udanej pracy i czekamy na efekty.

Junior Member
    Witam

Jestem w trakcje realizacji zamówienia środków renowacyjnych.

U mojej żony w Audi jest kremowa tapicerka, w dobrym stanie ale zabrudzenia widać więc zamawiam odrazu Soft clean zestaw i teraz moje pytanie czy Leder Versiegelung w jakiś sposób daje matowy efekt czy wgl coś widać po jego nałożeniu?

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    Witam

Leder Versiegelung jest neutralny dla wykonczenia skóry. Nie nada jej połysku, ani matu. Jednak czyszcenie może spowodować, ze skóra nie będzie się tak intensywnie błyszczeć.

Junior Member
    Ok,dziękuje

Junior Member
    Witam ponownie!

Zakupiłem wersje Strong i wczysciłem skóry w BMW E32...są jak nowe, srodka nie żałowałęm wieć poszly dwie flaszki, z czego ciut zostalo lekko zafarbowalem boczek i jest idealnie.
    Dziękuje za udzieloną pomoc, wasze środki są rewelacyjne. Teraz zostaje co 3-4 miesiace czyscic softem Pozdrawiam

Dokładnie! Co 3-4 miesiące należy czyścić przedni fotel kierowcy oraz pasażera jeśli często używany. Tylną kanapę można czyścić rzadziej, jeśli jest rzadko używana.

cieszymy się z takiego zadowolenia
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez krzysztof ; 01-26-2015 o 07:50
    Renowacja skóry - Lederzentrum

Gosia8
    Guest
    Udało Ci się ? Pozdrawiam

kurla22
    Guest
    Ja skorzystałem z tego http://sklep.lederzentrum.pl/foto.ph..._id=242&fID=01. Bardzo polecam do auta.

melik
    Guest
    W takim razie skorzystam.

eltra
    Guest
    mam ten sam problem..

sashen
    Guest
    Haloo, odpowiedzcie!

Junior Member
    Mieszka w
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez sashen Zobacz posta
    Haloo, odpowiedzcie!
    Problem z pierwszego posta? No to przypomnijmy, że środki na ludzką skórę tutaj nie zadziałają, inny kaliber. A zakup farb tonujących powinien pomóc w całej sprawie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof ; 03-05-2018 o 08:17

Uprawnienia umieszczania postów