Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Bardzo twarda i sztywna skóra. Co zrobić?

Junior Member

Question Bardzo twarda i sztywna skóra. Co zrobić?

Witam.

Posiadam Audi Coupe z 1992r które jest wyposażone w jasną tapicerkę skórzaną. Skóra jest w przyzwoitym stanie wizualnym, jednak jest ona bardzo twarda/sztywna. Problem dotyczy głównie fotela pasażera i tylnej kanapy. Boczki drzwi są miękkie, a fotel kierowcy powiedzmy "przyzwoity" - ale o niebo lepszy jak reszta.

Stosowałem już kilka środków, ale efektu nie widać i zaczynam wątpić czy da się coś z tym zrobić, a nie chciałbym aby skóra z tego powodu popękała...

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    Witam

Proszę o informacje, jakich środków Pan używał do pielęgnacji skóry?
    Czy były jakieś czynniki, które spowodowały utwardzenie skóry ( przemoczenie itp.)?
    Mile widziane będą również zdjęcia tapicerki.

Junior Member
    Skórzane wnętrze kupiłem około 2 miesiące temu z samochodu który był przeznaczony na części. "Dawca" był zadbany, ale widać że skóra jakiś czas już leżała w jakimś garażu o była dosyć brudna (kurz + ślady brudnych rąk - prawdopodobnie podczas demontażu). Od początku była sztywna i twarda. Do czyszczenia stosowałem Mleczko do czyszczenia skóry od SONAXa. Wyczyścić udało się całkiem przyzwoicie. Mleczko to, teoretycznie nawilża i impregnuje, jednak kilkukrotne smarowanie, wcieranie itp nie przynosiło efektu. Wyczytałem gdzieś, że domowym sposobem można zastosować oliwkę dla dzieci. Niestety, to też nie dało rezultatu i po 2 próbach odpuściłem sobie, pozostałości oliwki wytarłem szmatką do sucha, aby nie pozostały tłuste plamy. Obecnie posiadam krem na bazie wosku pszczelego do konserwacji skórzanych tapicerek marki FM. To dało taki efekt, że po wierzchu skóra przestała być szorstka i sucha, nabrała lekkiego połysku, jednak nadal jest twarda i sztywna. Foto tapicerki postaram się zamieścić jeszcz w tym tygodniu, ale dostęp do aparatu fotgraficznego będę miał dopiero w weekend, a z fotek z telefonu nie ma sensu wrzucać.

Junior Member
    Wrzucam zdjęcia tapicerki.

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    witam

Sztywności skóry nie zdoła się Pan już pozbyć, spowodowały ją prawdopodobnie czynniki zewnętrzne ( tj. niewłaściwe przechowywanie tapicerki).
    Mogę Panu zaproponować odświeżenie skóry, zwłaszcza, że na jednym ze zdjęć są widoczne przetarcia farby.
    W tym celu polecam:

zestaw tonujący ze szczoteczką 175,99 zł. brutto.

Zestaw tonujący do skóry + szczoteczka COLOURLOCK - Sklep lederzentrum - środki do skór

gld 150 ml. 65 zł. brutto.

Rozpuszczalnik GLD 150 ml COLOURLOCK - Sklep lederzentrum - środki do skór

pad szlifujący 15 zł. brutto.

Pad Szlifujący COLOURLOCK - Sklep lederzentrum - środki do skór

benzyna 150 ml. 39 zł. brutto.

Pad Szlifujący COLOURLOCK - Sklep lederzentrum - środki do skór

Oczywiście do dobrania koloru farby, potrzebna będzie próbka skóry lub element tapicerki, przesłany do naszej firmy.

Jeśli jest Pan zainteresowany lub ma Pan dodatkowe pytania, to zapraszam do korespondencji.

Junior Member
    Oczywiście nie jestem fachowcem, ale gdyby skóra straciła sztywność z powodu nieodpowiedniego przechowywania, to każdy element tapicerki byłby w podobnym stanie, natomiast fotel kierowcy jest miękki na 90% swojej powierzchni,boczki drzwi miękkie, fotel pasażera jest dosyć sztywny, siedzisko kanapy jest sztywne, ale oparcie kanapy nadal jest miękkie (z wyjątkiem zagłówków które są niemal jak kamień - czyżby działanie słońca?). Nie wiem skąd takie różnice w "stanie" tej skóry.

A twardości skóry nie dam rady się pozbyć, ale czy hmmm jakby to ująć... Bo rozumiem, e nie uda się skóry zmiękczyć do stanu fabrycznego, ale czy nie uda się jej zmiękczyć chociaż trochę?

Pytam, ponieważ nie wiem, jaki cel mają zabiegi i stosowanie powyższych środków, jeżeli skóra pozostanie dokłądnie tak samo sztywna jak teraz. Chyba, że tj napisałem przed chwilką, zmiękczy się do pewnego stopnia, ale nie na tyle co nowa skóra. Oczywiście przetarcie na fotelu warto pomalować itp, ale to zostawiam na dalszy plan, bo teraz bardziej zalezy mi na zmiękczeniu skóry.

Pozdrawiam.

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, dlaczego niektóre elementy skórzanej tapicerki są miększe, a niektóre sztywniejsze. Jest wiele prawdopodobieństw, które mogły to spowodować.
    Być może akurat te elementy mogły zamoknąć lub były poddane innym niekorzystnym czynnikom atmosferycznym
    Możliwe, że akurat sztywniejsze elementy zostały wykonane z innej partii skóry
    Pozostaje również kwestia konserwacji.
    Jednoznacznie trudno jest odpowiedzieć na ten problem.

Junior Member
    Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy zastosowanie wyżej wymienionych kosmetyków pomoże coś w kwesti twardości skóry, czy to jedynie ma na celu wypełnienie miejsc w których skóra się przetarła?

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój
    Renowacja odświeży skórę i wypełni ubytki w farbie. Jeśli sztywność skóry jest spowodowana wcześniej wspomnianymi przeze mnie czynnikami, to żaden z naszych środków spektakularnie nie przywróci miękkości sztywnym elementom.

Administrator Awatar muzycom
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeśli włókna kolagenu uległy uszkodzeniu nie jest tego w stanie zrobić żaden środek
    Colourlock - Środki do skóry Wrocław
    Specom.pl - agencja marketingowa Wrocław

Junior Member
    Witam, mam taki problem, tapicerka w moim samochodzie jest w b. kiepskim stanie, auto stało z rok czasu bez szyb i deszcz, słońce, mróz dostawało się bezpośrednio na fotele, ponadto nikt na nich nie siedział od kilku lat. Teraz skóra jest b twarda i pękają szwy. Proszę o poradę co kupić żeby je chodź trochę zmiękczyć. Już mam je rozebrane, kupiłem nici tytan 60e (nie wiem czy nie za cienkie) ale już trochę z szyłem i jest ok. Mój ojciec posmarował od wewnątrz lanoliną i trochę pomogło.

20150809_104026.jpg20150809_104152.jpg20150809_112018.jpg20150809_120400.jpg

Junior Member
    Mieszka w
    Polska
    Ciężka i raczej przegrana sprawa. Można spróbować pobawić się w rozebranie foteli/otworzenie powierzchni. I aplikować od spodu Altleder Softener. Ale gwarancji skuteczności lub jakiejkolwiek poprawy nikt tutaj nie da.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof ; 03-05-2018 o 08:16

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów