Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak usuwać plamy po długopisie na skaju

Junior Member

Jak usuwać plamy po długopisie na skaju

Witam,

Chciałbym prosić o poradę, jak można usuwać plamy po długopisie - efekty fantazji dziecięcych - na białym skaju. Wcześniej już nam się to zdarzało, ale świeże plamy można było usuwać sztyftem bez problemu. Tym razem plamy zauważyliśmy dopiero następnego ranka, no i sztyft niewiele zdziałał - rozpuszczał jedynie niewielką ich część. Nie działały również spirytus, aceton, oliwa, cytryna i ocet nie mówiąc o mydle.

Będę wzdzięczny za wskazówki,

Altus

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój

Re: lederzentrum

Witam

Niestety nie mam dobrej wiadomości.
    Po użyciu wszystkich wymienionych środków , proponuję już tylko wymianę uszkodzonego fragmentu materiału.Proponuję zorientować się u producenta o koszty wymiany.Ekoskóra jest to materiał pokryty folią poliuretanową,.Renowacja nie przyniesie rezultatów.Farba nie będzie się trzymać podłoża.

Junior Member

Re: Jak usuwać plamy po długopisie na skaju

Aha, rozumiem. Dziękuję za odpowiedź!

Junior Member
    Mieszka w
    Samociążek
    Sztyft nie zawsze z ekoskóry usunie zabrudzenie za pierwszym razem. Z doświadczenia wiem, że jeżeli się to powtórzy 2-3x - plamy powinny zniknąć

Junior Member
    Mieszka w
    Wrocław
    u mnie udało sie zmywaczem. ale robiłam to z duszą na ramieniu, bo nie miałam pewności, czy sofa się nie odbarwi

Junior Member
    Mieszka w
    Polska
    Alternatywa to szare mydło lub waciki nasączone niebarwionym alkoholem. Delikatnie pocierać, nie dociskać, powtórzyć. Nie odkładać czyszczenia na przyszłość. Każda plama im starsza, tym trudniejsza do usunięcia.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof ; 03-05-2018 o 07:17

Uprawnienia umieszczania postów