Warning: preg_replace(): The ....e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ....includes....class_bbcode.php on line 2958
Problem z farbowaniem
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z farbowaniem

Junior Member

Problem z farbowaniem

Witam,

mam problem z odpowiednim nałożeniem farby. Robię wszystko według zaleceń - czyszczenie, wzruszenie rozpuszczalnikiem GLD, szlifowanie padem. Farbę nakładam okrężnymi ruchami, gąbką, która była w zestawie. Farba jednak nie trzyma się powierzchni, przy nakładaniu drugiej warstwy ściera się poprzednia... Zaznaczam, że robię to delikatnie, bez przyciskania.

Odkryłem, że farba kryje dużo lepiej, gdy się ją "wklepuje" - nakładam ją na gąbkę i przyciskam, "stempluję" miejsce przy miejscu. Niestety robiąc w ten sposób uzyskuję zły kolor - nieco jaśniejszy i delikatnie beżowy (moje skóry są jasno-szare).

Jakieś podpowiedzi, wskazówki? Jeżeli jest taka potrzeba, wkleję zdjęcia.

Zorro

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój

Re: lederzentrum

Witam

Proszę przesłać zdjęcia i podać numer kontaktowy.

Junior Member

Re: Problem z farbowaniem

Mam niemal identyczny problem. Przy nakładaniu kolejnej warstwy ruchami okrężnymi ściera się poprzednia warstwa. Kiedy stosuję tamponowanie uzyskuję wyraźnie jaśniejszy odcień. Zamówiona farba to słoneczny beż z wzornika WV, dokładnie taka jak tapicerka w moim samochodzie.
    Czy znalazło się jakieś rozwiązanie tego problemu?

Moderator
    Mieszka w
    świeradów Zdrój

Re:lederzentrum

Witam

Proszę przesłać zdjęcia problemu na mail info@lederzentrum.pl i numer kontaktowy.

Junior Member

Witam ponownie.

Wstawię zdjęcia także tutaj, z myślą o innych użytkownikach, którzy mogą mieć na podobny problem. Oczywiście wyśle je też na podany adres

Uploaded with ImageShack.us
    Na tym zdjęciu widać górną powierzchnię podłokietnika pomalowaną metodą tamponowania. Jest wyraźnie jaśniejsza niż pozostała część.

Uploaded with ImageShack.us

Na tym zdjęciu widać siedzisko malowane ruchami okrężnymi. Podczas nakładania kolejnej warstwy poprzednia starła się, poza miejscami, w których były przetarcia. W efekcie wyszła taka mozaika.
    Myślę, że podstawowym problemem jest jednak to, że kolor wybranej farby nie odpowiada rzeczywistemu kolorowi tapicerki.
    Pozdrawiam.

Junior Member

Wszystkich, którzy mają lub będą mieli podobny problem informuję czego się dowiedziałem.
    Tapicerka samochodu w trakcie użytkowania zmienia kolor, pod wpływem światła słonecznego, temperatury, stosowanych środków do mycia i konserwacji. W efekcie po kilku latach kolor tapicerki nijak ma się do koloru "wzornikowego".
    Zatem zamawianie farby według wzornika w samochodach starszych niż 2 lata mija się z celem. Trzeba po prostu wysłać zagłówek lub inną łatwą do zdemontowania część w celu dobrania koloru.

Wydaje mi się, że informacja na ten temat powinna się znaleźć w FAQ lub nawet w formularzu zamówienia. Klienci uniknęliby wtedy dodatkowych kosztów związanych ze składaniem powtórnego zamówienia. Farby nie są w końcu takie tanie.

Administrator Awatar muzycom
    Mieszka w
    Wrocław

Dziękujemy bardzo za trafną uwagę.

Dodamy informację zarówno w sklepie jak i na naszej stronie w dziale częste pytania.

Dzięki jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam.

Ps. Jeśli komuś zdarzy się problem z odpowiednim kolorem prosimy o kontakt. Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
    Colourlock - Środki do skóry Wrocław
    Specom.pl - agencja marketingowa Wrocław

Uprawnienia umieszczania postów