Często pytacie nas, czy możliwa jest drastyczna zmiana koloru tapicerki.(przefarbowanie) Teoretycznie rzecz biorąc tak. Można przeprowadzić taki zabieg i efekt w pierwszej chwili będzie zadowalający. Problemy pojawiają się jednak dopiero w późniejszym użytkowaniu:

1.Musimy pamiętać, że skóra jest najczęściej farbowana na wskroś. Nie da usunąć całkowicie starej farby. Jeśli ma miejsce przefarbowanie, w trakcie użytkowania, każda rysa czy przetarcie w licu, będzie powodowało uwidocznienie się starego koloru. Uszkodzenia takie są bardzo widoczne.

2.Czym mniej farby użyjemy, tym lepiej. W wypadku zmian kolorów niestety nie obędzie się bez kilku grubych warstw. Pogarsza to przyczepność farby i ze skóry robi się przysłowiowa „papa”.

3.Nasze farby mają delikatny pigment. Pozwala to zachować naturalny charakter skóry, pozawala zachować strukturę lica i nie wpływa na miękkość materiału. Ciężko jednak przy jej użyciu drastycznie zmieniać kolor. Słowem coś za coś. Skóra z duża ilością naniesionej farby gorzej oddycha i traci na walorach estetycznych.

4.Meble są zwykle projektowane, jako całość. Nie każdy kolor dobrze wygląda na danym modelu szkieletu. Zjawisko to występuje też przy zmianie obicia. Często klienci wybierają sobie jakiś kolor, a potem stwierdzają, po wykonanej usłudze, że na meblu nie wygląda to najlepiej.

Sami nie przeprowadzamy zmian kolorów i nie polecamy takiego zabiegu naszym klientom. Można delikatnie zmienić odcień, trzymając się tego samego koloru.